Genital dudak estetiği ameliyatı

Genital dudak estetiği ameliyatı hakkında mutlaka bir konuşmaya şahit olmuşsunuzdur, sizde olmasa bile arkadaşlarla sohbet ortamlarında bazı bayanlarda labiumlarda sarkmalar olduğu ve bu konuda labioplasti ameliyatı planlandığını işitmişsinizdir, sizdede benzer sorunlar varsa okumaya devam ediniz. Kadınların bir kısmında doğumsal olarak genital dudaklarda şekil bozukluklarına rastlıyoruz, aslına bakarsanız bayanların nerde ise yarısı vajina girişini kapatan labiumlarından pek memnun değil, bunlarında onda biri durumdan kurtulup ideal bir dış genital görünüme kavuşmak için labioplasti ameliyatı planlamaktadır. Genital şekil bozuklukları en fazla olması gerekenden daha büyük dudaklar olarak karşımıza çıkar, bazende biri diğerine göre farklı boyutta veya asimetrik olabilir. Doğumsal sebeplerin dışında normal doğumlar ve aktif cinsel yaşam sonucuda labiumlarda irileşmeler ortaya çıkabilir. Peki labiumların büyük olmasına neden bu kadar kafayı takıyor bayanlar dersiniz ? bunun 2 nedeni var, en önemli sebebi labiumları büyük olan bayanların erkekler nazarında yoğun cinsel ilişkide bulunmuş izlenimi bırakma endişesidir. Aslında bu tamamen yanlış bir inançtır,  labioplasti ameliyatına gelenler arasında birçok bakire bayanda yeralmaktadır ve labiumların şekil bozukluğu genelde doğumsaldır. Diğer bir sebepte nemli bir cilde sahip olan labiumların iç çamaşırlarda oluşturduğu daimi ıslaklıklığın verdiği hijyenik konforsuzluktur.

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır ?

Genital dudak estetiği ameliyatları çalışılan bölgenin çok dar ve ciddi işlevleri olan bir organ üzerinde değişiklik yapılıyor olması sebebi ile meşakkatlidir, ciddi dikkat gerektirir. Özelliklede karşılıklı olarak labiumların eşit boyut  ve şekilde olması büyük önem taşımaktadır, bu durumda ameliyat öncesi ölçümlerin çok hassas olarak yapılması ve ameliyatta bu simetriyi bozmamak için maksimum dikkat sarfetmek gerekmektedir. Bunun dışında cerrahi ameliyatla yapılması en iyi sonuç veren labioplasti ameliyatlarında alternatif olarak lazerle yapılırsa doku içinde oluşacak mikro yanıklara bağlı olarak ameliyat sonrası dudaklarda his kaybı ortaya çıkabilimektedir, cerrahi ameliyat şeklinde uygulanan labioplastilerde his kaybı pek rastlanmaz.

Labioplasti ameliyatlarından sonra en fazla endişe edilen yan etki yeniden ameliyat edilme ile sonuçlanabilen labiumlarda ameliyata bağlı şekil bozukluğudur, bunun olmaması için son derece titiz ve dikkatli çalışılması gerekir.

Labioplasti ameliyatı Fiyatları

Genital dudak küçültme ameliyatı ücretleri İstanbul'da diğer illere göre biraz daha uygun olabilir ve her jinekolog farklı bir fiyat karşılığı ameliyat gerçekleştirebilir. Sadece tek dudakta gerçekleşecek ameliyatlar için genelde daha düşük bir labioplasti ücreti söz konusu olacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2019

Labioplasti ücreti

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.