Genital dudak estetiği ameliyatı

Genital dudak estetiği ameliyatı hakkında mutlaka bir konuşmaya şahit olmuşsunuzdur, sizde olmasa bile arkadaşlarla sohbet ortamlarında bazı bayanlarda labiumlarda sarkmalar olduğu ve bu konuda labioplasti ameliyatı planlandığını işitmişsinizdir, sizdede benzer sorunlar varsa okumaya devam ediniz. Kadınların bir kısmında doğumsal olarak genital dudaklarda şekil bozukluklarına rastlıyoruz, aslına bakarsanız bayanların nerde ise yarısı vajina girişini kapatan labiumlarından pek memnun değil, bunlarında onda biri durumdan kurtulup ideal bir dış genital görünüme kavuşmak için labioplasti ameliyatı planlamaktadır. Genital şekil bozuklukları en fazla olması gerekenden daha büyük dudaklar olarak karşımıza çıkar, bazende biri diğerine göre farklı boyutta veya asimetrik olabilir. Doğumsal sebeplerin dışında normal doğumlar ve aktif cinsel yaşam sonucuda labiumlarda irileşmeler ortaya çıkabilir. Peki labiumların büyük olmasına neden bu kadar kafayı takıyor bayanlar dersiniz ? bunun 2 nedeni var, en önemli sebebi labiumları büyük olan bayanların erkekler nazarında yoğun cinsel ilişkide bulunmuş izlenimi bırakma endişesidir. Aslında bu tamamen yanlış bir inançtır,  labioplasti ameliyatına gelenler arasında birçok bakire bayanda yeralmaktadır ve labiumların şekil bozukluğu genelde doğumsaldır. Diğer bir sebepte nemli bir cilde sahip olan labiumların iç çamaşırlarda oluşturduğu daimi ıslaklıklığın verdiği hijyenik konforsuzluktur.

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır ?

Genital dudak estetiği ameliyatları çalışılan bölgenin çok dar ve ciddi işlevleri olan bir organ üzerinde değişiklik yapılıyor olması sebebi ile meşakkatlidir, ciddi dikkat gerektirir. Özelliklede karşılıklı olarak labiumların eşit boyut  ve şekilde olması büyük önem taşımaktadır, bu durumda ameliyat öncesi ölçümlerin çok hassas olarak yapılması ve ameliyatta bu simetriyi bozmamak için maksimum dikkat sarfetmek gerekmektedir. Bunun dışında cerrahi ameliyatla yapılması en iyi sonuç veren labioplasti ameliyatlarında alternatif olarak lazerle yapılırsa doku içinde oluşacak mikro yanıklara bağlı olarak ameliyat sonrası dudaklarda his kaybı ortaya çıkabilimektedir, cerrahi ameliyat şeklinde uygulanan labioplastilerde his kaybı pek rastlanmaz.

Labioplasti ameliyatlarından sonra en fazla endişe edilen yan etki yeniden ameliyat edilme ile sonuçlanabilen labiumlarda ameliyata bağlı şekil bozukluğudur, bunun olmaması için son derece titiz ve dikkatli çalışılması gerekir.

Labioplasti ameliyatı Fiyatları

Genital dudak küçültme ameliyatı ücretleri İstanbul'da diğer illere göre biraz daha uygun olabilir ve her jinekolog farklı bir fiyat karşılığı ameliyat gerçekleştirebilir. Sadece tek dudakta gerçekleşecek ameliyatlar için genelde daha düşük bir labioplasti ücreti söz konusu olacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Labioplasti ameliyatı

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2019

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar