Labioplasti öncesi ve sonrası

Vajina girişindeki istenmeyen sarkmalar, keçi memesi gibi mayodan dışarı çıkmaya çalışan et parçaları tüm kadınları rahatsız eder haklısınız, iç dudakları yada labia minora dı verilen anatomik oluşumların ufaltılması ve yeniden şekil verilesi gibi işelmleri içeren labioplasti ameliyatı öncesi ve sonrası farklar içinde bu rahatsızlıkların ortadan kalkmış olması son derece önemlidir. Bazı hastalar diyorki ; " hocam bıktım bu kocaman dudaklardan, kökünden kes at bunları rahatlayayım ! " ama insan bedenindeki tüm oluşumların bir vazifesi olduğunu düşünürseniz labiumlarında vajina girişini bir kapak gibi örttüğünü ve dış ortamdan gelebilecek enfeksiyon ve diğer fiziki etkenlerden koruduğunu akıldan çıkartmamak gerekir, onları kökünden keser atarsak vajinal enfeksiyonlardan kurtulamazsınız, ama labioplasti ameliyatı ile küçük dudakları istediğimiz boyuta indirebiliyoruz veya şekil bozukluğu, kaba görünüm gibi sorunlar varsa hepsini düzeltebiliyoruz, anatomi atlaslarında olduğu gibi cinsel giriş bölgesinde iki minik yaprakçık haline getirip hasta mutluluğu elde etmek bu operasyonda mümkündür.

Birçok hasta telefonla veya WhatsApp üzerinden iletişime geçerek labioplasti öncesi ve sonrası resimlerini incelemek istiyor, ama cinsel organ resmi çekmek ve paylaşmak hem yasalara, hemde tıp etiğine son derece aykırıdır, tabi ancak resim çizerek veya temsili olarak şekillerle izah edilebilir. Dudak küçültme ameliyatlarında en önemli öncesi ve sonrası farkı sağ ve sol taraflar arasındaki asimetri durumlarında ortaya çıkar.

Genital dudak sarkmaları, asimetriler ve istenmeyen şekiller sokılıkla doğumsal olmakla beraber halk arasında yanlışta olsa yoğun cinsel ilişkiye girmişiliğin belirtisi gibi algılanabiliyor, seksuel yaşantı labia minoralarda hafif bir hipertrofi olsa bile bu ihmal edilecek düzeylerin üstüne pek çıkmaz ama birçok kişi ergenlik dönemi öncesine yakın bir görünüm arzu ettiği için  abartılı labiumlar cinsel aktivetelere bağlanabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Labioplasti ameliyatı

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2019

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar