Labioplasti öncesi ve sonrası

Vajina girişindeki istenmeyen sarkmalar, keçi memesi gibi mayodan dışarı çıkmaya çalışan et parçaları tüm kadınları rahatsız eder haklısınız, iç dudakları yada labia minora dı verilen anatomik oluşumların ufaltılması ve yeniden şekil verilesi gibi işelmleri içeren labioplasti ameliyatı öncesi ve sonrası farklar içinde bu rahatsızlıkların ortadan kalkmış olması son derece önemlidir. Bazı hastalar diyorki ; " hocam bıktım bu kocaman dudaklardan, kökünden kes at bunları rahatlayayım ! " ama insan bedenindeki tüm oluşumların bir vazifesi olduğunu düşünürseniz labiumlarında vajina girişini bir kapak gibi örttüğünü ve dış ortamdan gelebilecek enfeksiyon ve diğer fiziki etkenlerden koruduğunu akıldan çıkartmamak gerekir, onları kökünden keser atarsak vajinal enfeksiyonlardan kurtulamazsınız, ama labioplasti ameliyatı ile küçük dudakları istediğimiz boyuta indirebiliyoruz veya şekil bozukluğu, kaba görünüm gibi sorunlar varsa hepsini düzeltebiliyoruz, anatomi atlaslarında olduğu gibi cinsel giriş bölgesinde iki minik yaprakçık haline getirip hasta mutluluğu elde etmek bu operasyonda mümkündür.

Birçok hasta telefonla veya WhatsApp üzerinden iletişime geçerek labioplasti öncesi ve sonrası resimlerini incelemek istiyor, ama cinsel organ resmi çekmek ve paylaşmak hem yasalara, hemde tıp etiğine son derece aykırıdır, tabi ancak resim çizerek veya temsili olarak şekillerle izah edilebilir. Dudak küçültme ameliyatlarında en önemli öncesi ve sonrası farkı sağ ve sol taraflar arasındaki asimetri durumlarında ortaya çıkar.

Genital dudak sarkmaları, asimetriler ve istenmeyen şekiller sokılıkla doğumsal olmakla beraber halk arasında yanlışta olsa yoğun cinsel ilişkiye girmişiliğin belirtisi gibi algılanabiliyor, seksuel yaşantı labia minoralarda hafif bir hipertrofi olsa bile bu ihmal edilecek düzeylerin üstüne pek çıkmaz ama birçok kişi ergenlik dönemi öncesine yakın bir görünüm arzu ettiği için  abartılı labiumlar cinsel aktivetelere bağlanabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2019

Labioplasti ücreti

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.