Labioplasti ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı
Labioplasti ameliyatı İstanbul'da 2020 yılı önceki 20 yıl için genital estetik cerrahi dendiğinde ilk akla gelen operasyon tipidir. Bu yazımızda labioplasti ameliyatı fiyatları , labioplasti nasıl yapılır , vajina daraltma ameliyatı ile kombine olabilir mi ? Bu konularda bilgiler vereceğiz. Teşhis ve tedavi hizmetlerimizin ücretlerini direkt olarak web sitelerine yazamıyoruz, tabipler birliği etik kuralları ve rekabet yasaları gereği telefonla, WhatsApp üzerinden birebir fiyat alabilirsiniz. Labioplasti operasyonu detaylarına girmeden önce genital bölge anatomisi ve fonksiyonlar hakkında konuşalım isterseniz , böylece küçük dudaklar üzerinde yapılacak operasyonu daha iyi kavrarsınız. Kadın genital organları dıştan içe doğru büyük dudaklar , küçük dudaklar , kızlık zarı , vajina , rahim girişi , rahim , tüpler ve yumurtalıklar şeklinde dizilmiştir. En dıştaki büyük dudaklar komşu cilt ile aynı yapıda , kıllanması olan karetinize yassı epiteldir , yani vücudu saran diğer cilt kısımları ile aynı histolojik yapıdadır , görevi ise küçük dudakları örtmek ve korumaktır , böylece vajina girişi çift kapılı bir koruma altına alınmış olur , bekaret döneminde kızlık zarınıda sayarsak 3 kat koruma söz konusudur. Labia minoralar standart boyutların üzerine çıkarsa artık büyük dudaklar onları kapatamaz hale gelir ve vajinal cleft içinden aşağı doğru sarkma olur. Küçük dudaklar mukoza ile kaplı olduğu için sürekli bir ıslaklık ve kilotta lekelenmeler, kötü kokular ortaya çıkar , günlük pet kullanımı ihtiyacı hasıl olur. Zamanla sarkan küçük dudaklar koyulaşarak siyah bir görüntüye bürünür ve kilottan bile taşmaya başlar. Yani estetik açıdan iyi bir görüntü değildir , kadında özgüven kırılmasına sebep olur , cinsellikten alınan haz azalır. Bu girişten sonra labioplastinin tekniği ve labioplasti ameliyatı ücretlerine değiniyorum . Okumaya devam edin.

İstanbul'da labioplasti ameliyatı yapan jinekologlardan iyi sonuç verenler için tıklayınız.

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır ?

Cinsel ilişki sayısı ve dış genital organların kişiden kişiye farklı olması sebebi ile küçük dudaklarda sarkma şu hastada olma ihtimali fazladır demek zor , ama yukarıda anlattığım durum sizde varsa böyle bir ameliyata ihtiyacınız oluşmuş olabilir. Labiaplasty müdahalesinde ana hedefiniz dış genital görünümü ergenlik öncesi dönemde kız çocuklarında görülen orijinal vajinal yarık durumuna yakın görünüme geri getirmektir , yani küçük dudaklar üzerinde revizyon yaparak onları büyük dudakların altında duracak hale getirmek. Bunun  için labia minoralarda fazlalık olan mukoza kısmı alınır , ön tarafta klitoris etrafındaki kıvrımlar ihtiyaç varsa azaltılır ve vajina etrafındaki büzülmelerin önüne geçilir. Labioplasti ameliyatı lokal anestezi ile yapılan küçük cerrahi girişimlerdendir sıklıkla vajina daraltma ameliyatı ile birlikte yapılır.

Labioplasti ameliyatı hasta yorumları için tıklayınız.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları yaklaşık olarak şu kadar tl civarından başlar diye yazamıyoruz, kanunlar ve etik sebeplerle bu kısıtlanmıştır, genellikle labioplasti yapan jinekologlar kendileri fiyat belirlese bile ortalama bir ücretlendirme seviyesine uyum gösterirler. Labioplasti sıklıkla kızlık zarı dikimi , vajina daraltma gibi başka ameliyatlarla kombine edilir ve birleşim yapılan diğer ameliyat fiyatı ile birleşince toplam fiyat ortaya çıkar.

Bu yazıyı hazırlarken labioplasti konulu web sitesinden alıntılar yaptığım değerli hocamıza teşekkür ederim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2019

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar