Labioplasti fiyatları

2019 yılında İstanbul'da labioplasti fiyatları ortalama olarak ....tl civarıdır, genellikle tek başına dış genital görünümü iyileştirmek için uygulanır ama bazı durumlarda vajina daraltma operasyonu , kızlık zarı dikimi müdahalesi ilede kombine edilir , bu durularda labioplasti ücretleride farklı olacaktır. Güncel maliyetleri öğrenmek için telefonla arayabilir veya WhatsApp'tan yazabilirsiniz. Kadın genital organlarının anatomik yapısı en dışta labium majus denen büyük dudaklar arada labium minus denen küçük dudaklar önde klitoris ve üretra (idrar çıkış yeri) ve vajinal girişten oluşur. Dış genitalia denen bu yapıda labium minus denen iç dudakların görünümü büyüklüğü, simetrisi herkeste aynı olmayıp kişiden kişiye farklılık gösterir.
Labioplasti denilince de önce akla iç dudakların estetiği ile alakalı işlemler gelir.

Kadınlardaki genel eğilim iç dudakların şeklini beğenmeme, iri bulma simetrik olmadığından yakınma rengini beğenmeme gibidir. Bu amaçlarla bizlere bu konu ile alakalı çeşitli sorular sormaktadırlar.
Öncelikle şunu belirteyim ki her uzvumuz Tanrının yarattığı haliyle en güzeldir ve sadece estetik kaygılarla şeklini değiştirmeden önce iyice düşünmek lazımdır.
Çok iri ve sarkan iç dudaklar en çok yakınma sebebi olup dış ortamdan gelen etkilerle tahriş olabilme riski vardır. Kadınların çoğu bu görünümü çirkin bulurlar.
Dudaklardaki şekil ve büyüklük sağ ya da sol dudaklarda farklılık gösterebilir. Genellikle bir tarafta diğerinden daha iridir yani asimetriktir. Şekil olarak ta az çok farklılık gösterebilir.
İç dudakların rengi bazı bölümlerde koyu bazı bölümlerde ise pembe mukoza rengidir.
Sinir dokusu açısından zengin olup hassasiyeti fazladır ve ilişki esnasında kanla biraz daha şişerek hacmini artırır.

LABİOPLASTİ NASIL YAPILIR ?
Lokal anestezi ile yapılabilecek bir işlemdir. Burada amaç iç dudakları tamamen kaldırmak olmamalıdır zira kadın estetiği ve cinsel doyumda bu dudakların önemli bir rolü vardır. Amaç bana göre iri ve sarkık olan uç kısımların ufaltılması şeklinde olmalıdır.
Bunu yapabilmenin bir yolu fazla kısımları çıkarmak ve kalan dokuyu tamir etmek şeklindedir. Diğer yol ise çok iri ve uzun dudaklardan arada uygun bir bölgeden üçgen tarzı doku çıkarıp bunu tamir etme şeklindedir.
İyileşme süresi her cerrahi işlemde olduğu gibi 3 haftadır. İşlem sonrası ağrı hissi olabilir. Bu dokular sinir uçları açısından çok zengindir. Kanama riski gerekli tedbirler alınarak minimale indirilir.
Yine enfeksiyon açısından gereken tedbirler alınır.
1 ve 3 haftada kontrol edilir. Uygun ilaçlar verilerek iyileşme süresi esnasında hastanın konforu sağlanır.
Cinsel birleşmeye 4 hafta sonrasından itibaren müsaade edilir.
Banyo oturup kalkma kıyafet seçiminde nelere dikkat edileceği seyahat gibi konularda hasta bilgilendirilerek işlemin başarısını olumsuz etkileyecek faktörler hakkında uyarılır.
Genellikle memnuniyet oranı yüksek olan bir işlemdir.

LABİOPLASTİ İŞLEMİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR ?
Bu işlem için yasal bir kısıtlama yoktur. Reşit olmayan kişilerin her cerrahi işlemden önce olduğu gibi veli onayı aranır. Zaten cinsel olgunlaşmasını tamamlamamış kişilerde bu işlem önerilmez. Sebebi iç dudakların ergenlik dönemi ile beraber büyümeye başlaması ve ergenlik bitip vücut organlarının büyümesi durana kadar bu büyümesini devam ettirmesidir. Bu genellikle 18 yaşını bulmaktadır.

LABİOPLASTİ CİNSEL İLİŞKİYİ ETKİLERMİ ?
İç dudaklara yapılan bu işlem cinsel ilişkiyi etkilemez vagina girişi ile bir alakası yoktur. Bununla beraber cinsellikten alınan zevki etkiler mi sorusunun cevabı tam olarak belli değildir. Kimi kadın etkilemediğini söylerken kimi de alınan hazzın arttığını ya da azaldığını belirtmektedir. Her estetik işlemde olduğu gibi bizim amacımız sadece bilgi vermek ve nihai kararı sizlere bırakmaktır.

BÜYÜK DUDAKLARA ESTETİK BİR İŞLEM YAPILABİLİRMİ ?
Bazı kadınlarda yaşlanmayla beraber büyük dudaklar hacmini kaybetmekte ve sarkmalar deri buruşmaları oluşmakta ve bu durum kadınları üzüp psikolojik durumlarını etkilemektedir.
Bu durumun düzeltilmesi amacıyla uygulanabilen bazı yöntemler vardır. Bunlar daha çok hacmini kaybetmiş büyük dudaklara hacmini yeniden kazandırmak yada fazla deri kısımlarını çıkartmak şeklindedir.

Dolgu maddesi olarak çeşitli ürünle kullanılmıştır. Ticari reklam olmaması için burada isimlerini veremeyiz. Yine son yıllarda dolgu maddesi olarak yağ enjeksiyonu daha çok tercih edilmektedir. Tekrarlayan uygulamalar gerektirir. Sebebi verilen dolgu maddesinin zamanla erimesi ve etkisini kaybetmesidir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Labioplasti ameliyatı

Labioplasti ameliyatı fiyatları 2019

Labioplasti ameliyatı yaptıranlar